Použité materiály

Několik informací o materiálu, který se používá při výrobě spodního prádla, svetrů a ponožek

STŘIH

ZPRACOVÁNÍ

Společnost Devold of Norway je specializovaná na výrobky z vlny a má se zpracováním vlny více jak 150tiletou zkušenost. Devold of Norway umí zpracovávat vlnu tak, aby si zachovala všechny svoje přírodní vlastnosti a přitom byla velice jemná a příjemná na tělo. Ve spojení s klasickým materiálem, jako jsou hedvábí, polyamid a s novými materiály Outlast®, Thermolite® od DuPointu, Aquaduct® aj., je spodní prádlo a ponožky vysoce funkční a komfortní. Devold má odzkoušené své výrobky v nejextrémnějších podmínkách naší planety při extrémních výkonech extrémních lidí. Devold je světovou jedničkou ve svém oboru.

POUŽITÉ MATERIÁLY

Vlna merino

je nejlepší vlna, která má tenká vlákna. Tento vysoce kvalitní přírodní materiál zajišťuje všem výrobkům všechny přednosti, které vlna poskytuje.

Pokud je vlna označena symbolem a značkou Pure wool®, znamená to, že vlna byla schválena, přísně testována a zkontrolována společností The Woolmark company, která značku uděluje jen vlně nejvyšší kvality. Pure Wool je značka jakosti 100% čisté vlny.
Woolmark Blend® označuje značku jakosti vlny, která je míchána s ostatními vlákny, např. polyamid, a tím jsou pozměněny její vlastnosti, tuto značku může prádlo získat až po přísné výrobní kontrole společností The Woolmark company, která se též přesvědčí o účelnosti a kvalitě prádla.
Jen s vlněným prádlem označeným těmito značkami máte jistotu, že máte v rukou opravdovou kvalitu!
Hedvábí -je velmi jemné, vysoce pevné v tahu a tepelně nevodivé. Pokud se spřádá společně s Merino vlnou, výrazně zlepšuje pevnostní vlastnosti příze.

Lycra

kompozitní vlákno obsahující pružné jádro s nylonovým povrchem, dodává tkanině elasticitu. Je tvaru-stálá.

ThermoCool®

Thermocool je kombinace dutého vlákna Thermolite a laločnatého vlákna Coolmax. Úplet extrémně rychle odvádí vlhkost a díky dutému vláknu má excelentní termoregulační schopnosti. 

Nylon

nylonová vlákna zajišťují textiliím vysokou pevnost a elasticitu. Extrémní elasticitu má příze z vláken, která jsou určitým procesem zkadeřena (stretch nylon).

Thermolite®

je lehké polyesterové vlákno, které je neobyčejně jemné a příjemné na dotyk, kůži nedráždí a je zároveň velice funkční. Dobře udržuje teplo, ale zároveň odvádí pot .

Proline®

je označení pro směs speciálních vláken, která zaručují 100% odolnost proti větru, jsou zároveň extrémně prodyšná, a tím dovolují vaší pokožce maximálně dýchat. Mají termoregulační schopnost, tj. vyrovnávají rozdíl tlaku a teploty mezi tělem a okolním vzduchem, což Vás udržuje maximálně tepelně izolované.